Проект від USAID

З вересня 2009 року школа приймає участь в  навчально - розвиваючому проекті "Енергоефективні  школи в Україні".

Проект проводиться в Україні під егідою  Агенства США з міжнародного розвитку USAID.  Координатором проекту в Україні є Вільям Такер.

Головна мета програми - виховання відповідального та свідомого майбутнього споживача житлово-комунальних послуг, зокрема йдеться про послуги теплопостачання. Майбутні споживачі будуть усвідомлювати важливість збереження енергоресурсів, зберігати й раціонально використовувати теплову енергію, а також своєчасно сплачувати за отримані послуги.

Актуальність програми обумовлена високим рівнем енергозалежності економіки України (держава споживає щороку приблизно 60 млрд. кубометрів природного газу - це рівень споживання США, Японії, Росії та Німеччини, які виробляють при цьому товарів та послуг у десятки разів більше). Інший аспект - складна екологічна ситуація (у т.ч., збільшення шкідливих викидів в атмосферу від спалювання викопного палива) та проблеми підприємств ЖКГ (підприємства теплопостачання використовують майже 70% природного газу, що йде на потреби ЖКГ).

Перший етап програми: навчальний рік 2009 - 2010

В програмі взяли участь 12 шкіл 5 пілотних міст-партнерів Проекту USAID «Реформа міського теплозабезпечення в Україні» (Проект РМТ), а саме: Львів, Луцьк, Краматорськ, Вінниця та Євпаторія. У кожній з шкіл-учасників було обрано експериментальний клас, учні якого в рамках факультативу опанували основи теплопостачання та теплозбереження, відвідали міські підприємства теплопостачання, провели тепловий аудит у школі та вдома. Крім цього, в кожному місті було проведено урочисті шкільні лінійки, інформаційні радіо брифінги, конкурси віршів та малюнків на тему теплозбереження, випуск шкільних стінгазет тощо.

Методологічним забезпеченням програми є Підручник для учнів до факультативного курсу для 6-8 класів та Посібник для вчителів до факультативного курсу для 6-8 класів. Ці підручники розробили фахівці Інституту місцевого розвитку в рамках проекту РМТ.

Навально-методичний комплект Програми «Енергоефективні школи» розглянуто комісією Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України і «схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах» (протокол №3 від 1 червня 2010 р.)