Розділи сайта
Десять "золотих правил" для батьків
Десять «Золотих правил» для батьків
1. Не марнуйте часу дитини.
У ранньому дитинстві малюк найкраще сприймає нове, накопичує знання.
2. Формуйте самоповагу.
Висока самооцінка додає сміливості, впевненості, вміння ризикувати. Діти мають усвідомити, що успіх, майбутній добробут залежить від них самих.
3. Навчіть дитину спілкуватися.
Є шість умов, за яких у дитини виробляються корисні навички: щира любов до батьків, приязне ставлення до оточуючих, зовнішня привабливість (одяг, манери), можливість спостерігати соціальне спілкування (поведінка батьків, учителів), висока самооцінка, достатній запас слів, уміння підтримати розмову.
4. Пильнуйте, щоб дитина не стала «телеманом».
Сидіння перед телевізором гальмує в дітей розвиток лівої півкулі головного мозку. А нею визначається розвиток мови. Отже, із часом у дитини можуть виникнути ускладнення в спілкуванні.
5. Виховуйте відповідальність, порядність.
Слід не лише пояснювати, що добре, а що погано, а й закріплювати гарні навички, карати за негідні вчинки. За приклад має слугувати гарна поведінка батьків.
6. Навчити дитину шанувати сім'ю.
Добрі стосунки, любов і повага в сім'ї виховують краще за будь-які лекції.
7. Подбайте про хороше оточення.
Оточення впливає на моральні орієнтири, поведінку дітей. Тому уважно придивіться, з ким дружать ваші діти, поцікавтеся репутацією школи, до якої вони ходять.
8. Будьте вимогливими.
Діти з високою самооцінкою, почуттям особистої гідності, вмінням робити щось краще за інших виховуються, як правило, в сім'ях, де до них ставляться високі вимоги. Але не будьте тиранами.
9. Привчайте дитину до праці.
Певною мірою ви можете запрограмувати життєвий успіх своїх дітей. Не слід надмірно оберігати своїх синів і дочок від труднощів. Нехай вони зрозуміють шлях до успіху вимагає певних зусиль.
10. Не робіть за дітей те, що вони можуть зробити самі.
Нехай вони перепробують, нехай вчаться на особистих помилках, звикають робити щось краще для інших. Якомога більше спілкуються з дітьми.