Розділи сайта
Проект ДТЕК «Енергоефективні школи: нова генерація»

 

Головна мета Проекту:

  • виховання свідомих споживачів, які розуміють технічні та фінансові проблеми виконавців житлово-комунальних послуг та своїми діями підтримують їх: економно споживають енергетичні й інші ресурси та своєчасно за них сплачують;
  • формування відповідальних власників своєї квартири та будинку, лідерів енергоефективності, активних та мотивованих знавців житлово-комунальної грамоти.

Серед завдань проекту – сприяння розширенню можливостей зацікавлених сторін для ефективного інвестування в енергоощадні проекти в секторі житлових та громадських будівель, розповсюдження кращих практик реалізації заходів з енергозбереження, застосування нових енергоефективних технологій, обладнання та матеріалів.

Програму «Енергоефективні школи» розроблено Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку» (ІМР)  у 2009 р. за Проектом USAID «Реформа міського теплозабезпечення в Україні» (РМТ) та реалізовано у 24 школах восьми міст-партнерів Проекту РМТ. ДЕТАЛЬНІШЕ...

Перебіг проекту в школі.

18.02.2019 р. заклад долучився до Інноваційного Проекту «Енергоефективні школи: нова генерація» у загальноосвітніх навчальних закладах України в рамках Програми соціального партнерства ДТЕК. 

В рамках проекту учні закладу пройшли тренінг зі створення команд міжрегіональних класів Дніпро - Вінниця - Новодонецьке для проходження навчального курсу «Абетка з основ житлово-комунального управління» та он-лайн гри «Розумний будинок».

02-03 квітня 2019 року учні закладу приймали участь у заходах для міжрегіональних класів Дніпро-Вінниця-Київ-Новодонецьке-Бурштин-Зеленодольськ в рамках Проекту «Енергоефективні школи: нова генерація», що проходили у нашому місті. Із вітальним словом до учасників заходів звернулась Кадрія Сафіуліна (старший консультант у зв’язках з громадськістю Проекту ДТЕК «Енергоефективні школи: нова генерація», ВБО «Інститут місцевого розвитку», к.т.н., доцент).

В рамках заходів учні приймали участь у інтерактивних заходах, прослухали лекцію про професію енергетика, проводили експерименти щодо використання різних джерел електроенергії. Особливо слід відмітити участь команди закладу в брейн-рингу для відповідальних власників житла та лідерів енергоефективності для об'єднаних команд де команда Вінниця-Новодонецьк посіла ІІ місце. 

В рамках впровадження проекту у закладі під час навчання було створено онлайн калькулятор електричної енергії. Калькулятор дозволяє порахувати витрати та вартість електроенергії для однотарифного та двотарифного лічильників. 

Калькулятор електроенергії

У процесі підготовки до Дня Землі учні 10-А класу, що приймають участь у проекті «Енергоефективні школи: нова генерація» уздійснили поклейку стікерів власного виробництва із нагадуванням про вимикання світла.

19.04.2019 р. учні 10-А класу Вілько Діана та Хірілов Андрій, що приймають участь у проекті «Енергоефективні школи: нова генерація» провели урок для маленьких споживачів електроенергії із групи №9 ДНЗ №4 ВМР "Катруся". Діткам було розказано про те як зберігати та економиити електроенергію. Діти були в захваті від експериментів в яких вони самі приймали безпосередню участь.

Учні 10-А класу, що приймають участь у проекті «Енергоефективні школи: нова генерація» провели урок для маленьких споживачів електроенергії із 2-Б класу.

З нагоди Дня Землі 22.04.2019 р. учасники проекту «Енергоефективні школи: нова генерація» провели флешмоб для жителів мікрорайону по економному використанню елктроенергії.

24.04.2019 р. відбулась зустріч учнів пілотного класу, що беруть участь у проекті «Енергоефективні школи: нова генерація» із журналістами каналу 34 м. Дніпра. Журналістам було продемонстровано як проводились заходи по впровадженню проекту, а також як проходило навчання у проекті.