Розділи сайта
Історія школи

      

     15 травня 1990 року наказом Вінницького управління освіти директором майбутньої середньої школи №34 був призначений Волосенко Іван Дмитрович, почався підбір вчительських кадрів і набір учнівської молоді. Про це було оголошено у Вінницьких газетах, тому що даний заклад планувався як перший Національний гуманітарний ліцей, створений під егідою обласного об'єднаного товариства «Просвіта» міста Вінниці. У ліцейних класах школи, крім основних предметів, поглиблено вивчалися всесвітня історія та історія України, народознавство та краєзнавство, етика та естетика, історія культури і мистецтва України, історія релігії та вільнодумства, виразне читання і культура мовлення. Крім вчителів школи, в цих класах працювали викладачі Вінницького державного педагогічного університету Ю.І.Поп., А.К.Лисий., Б.А. Буяльський, викладачі ВНТУ Л.В.Філонов, який розробляв засади закладу нового типу, О.Ярмоленко, директор Вінницького центру дитячого та юнацького туризму В.Ю.Резник.

У 1993 році у школі відкрилися класи з поглибленим вивченням математики і фізики, було укладено договір з ВНТУ про пільговий прийом до навчального закладу наших випускників. В даних класах, крім вчителів школи, працювали викладачі ВНТУ. 

У 1993 році також відкрився клас з поглибленим вивченням хімії та біології. Практично 80% випускників цього класу працюють сьогодні у медичних закладах міста і країни. 

З 1990 по 2007 рік школу очолював перший директор Волосенко Іван Дмитрович. За цей період школа зайняла гідне місце серед освітніх закладів міста.
Нам є чим пишатися. Перемоги на Всеукраїнських олімпіадах, турнірах, конкурсах, навчання наших випускників у найпрестижніших університетах України, Росії, Німеччини, Великобританії, Польщі, Франції, Чехії.
Серед наших випускників доктори філософії та політології, кандидати історичних наук, доктори та кандидати фізико-математичних наук, дипломати, майстри спорту, перекладачі, поети, журналісти та диктори телебачення.
Василенко Сергій - дипломат. Києво-Могилянська академія.
Неприцький Олександр - кандидат історичних наук. Вінницький державний педагогічний університет.
Колосов Андрій працює в Українському комітеті фізкультури і спорту.
Рибницька Олена, Мотичко Вікторія, Бабков Володимир - журналісти та диктори державного телебачення.
Войтко Дмитро - чемпіон України з пауерліфтингу.
Сапон Максим - переможець національного відбору програми Nike The Chance. Входить до третього складу команди «Шахтар».
Малюта Ольга - кандидат історичних наук. Опублікувала ґрунтовне дослідження:

  
Балабаєва Лєра - відома поетеса та перекладач.  
Ольшевський В'ячеслав - кандидат фізико - математичних наук. Національна академія наук України, головна астрономічна обсерваторія.  
В 1992 році зі стін нашої школи вилетіли перші пташенята. Їх було 18, всього лише 18, але вони були першими. Саме вони на різних міських заходах заявили, що на карті міста з'явилася нова школа №34. В цей рік була отримана перша золота медаль. Її отримала Волосенко Олена.
 
  
В 1995 році школа вперше випускає ліцеїстів. 
 
Учні краєзнавчого гуртка школи перемогли у міському конкурсі краєзнавців, зайняли перше місце і у січні 1995 року були нагороджені тижневою поїздкою до Києва, де відвідали головні музеї столиці, театр імені І.Франка («Енеїда» І.Котляревського), Байкове кладовище, Києво-Могилянську академію, в якій згодом буде вчитися троє наших випускників. В 1995 році була створена перша команда КВК, а керував цими неординарними учнями вчитель фізики Творун Віктор Тимофійович. 
В 1995 році під керівництвом вчителя фізики Творуна Віктора Тимофійовича була створена перша команда КВК, яка заявила про себе на турнірах міста, а згодом поповнила лави членів КВК політехнічного університету, куди вступили наші випускники.
У 1995 році школа відзначила свій перший ювілей:
 
Нам 5 років!
    
  У 1998 році відбулася перша атестація школи, яку гідно пройшли вчителі та учні. Школа отримала вищу кваліфікаційну категорію.
Кожний випуск школи був особливим по-своєму. Неповторним став випуск 11-Б класу 1998 року, в якому навчалось 15 дівчат і 1 хлопець - Семенюра Руслан.
Найбільшим і першим, хто вчився у школі з 1 по 10 клас, в історії школи був випуск 2000 ріку. З чотирьох класів школи вийшло 103 учні. Серед них - перший президент Купчишина Ольга.
В 2000 році учні школи обрали нового президента Петренко Марину. Школа відзначила своє 10-річчя і відсвяткувала 10-те свято Першого дзвоника.
 
Дзвінок дає учениця 1-Б класу Назарова Анжеліка
та учень 1-В класу Очеретний Олег
 
Найбагатшим на відзнаки став 2001 рік, в якому випустили 15 медалістів та почався відлік призових місць на Всеукраїнських олімпіадах. Ольшевський Микола виборов диплом II ступеня з інформатики.
В цьому ж році про Вінницю та школу №34 почув Париж. Не лише почув, а й побачив. У 2002 році заступник директора, вчитель математики Збожинська Тетяна Станіславівна вивела математиків на міжнародний рівень.
...
Найбільшим випуском в історії школи запам'ятався саме 2000 рік. Зі школи випустилося 103 учні з чотирьох класів. В їх числі був перший президент Купчишина Ольга.
Найбагатшим став 2001 рік, в якому випустили 15 медалістів, та почався відлік призових місць на IV етапі Всеукраїнських олімпіадах. Ольшевський Микола виборов диплом II ступеня з інформатики.
А саме головне те, що про місто Вінницю та школу №34 почув Париж. Не лише почув, а й побачив. В 2002 році заступник директора, вчитель математики Збожинська Тетяна Станіславівна вивела математику на міжнародний рівень.
 
 
 
Найспівочішим став випуск 2003 року. Ансамбль дівчат підкорив серця не одного глядача.
 
 
 
В 2005 році команда школи виборола перше місце в інтелектуальній грі КРОКС та поїхала на Всеукраїнський турнір, де зайняла 2 місце.
В травні в школі пройшов фінал 20-того Міжнародного чемпіонату з розв'язування логічних математичних задач.
 
 
В цей час у школі працював такий педагогічний колектив: 
 
 
В 2006 році президент школи Кузьменко Юлія зайняла 2 місце серед шкільних президентів міста.
   20 серпня 2007 року директором закладу став Крамар Володимир Петрович, який продовжує справу свого попередника та продовжує працю по організації навчання та виховання підростаючого покоління. Диферен-ційований та індивідуальний підхід до навчання та виховання, використання інноваційних технологій, творчий підхід до справи - ось риси, властиві педагогічному колективу школи. 

  В цьому році пройшли вибори нового президента. Ним стала Антонюк Вікторія.

10 травня 2007 року Притуляк Роман виборов дипломи II ступенів на Всесвітній  Менделєєвській  олімпіаді  з  хімії.  Відтоді  почався відлік перемог на Міжнародному рівні.

Газета АБІТУРІЄНТ №6 2008 рік 
 
11 грудня 2007 року до дня Святого Миколая Віктор Ющенко провів святковий прийом на честь талановитих дітей України. В якому, зокрема, взяв участь учень 11 класу Притуляк Роман, переможець Всеукраїнських учнівських олімпіад з хімії.
 
 
В цьому році було обрано нового президента Пуха Миколу.
Досягненням 2008 року стала перемога у конкурсі «Ретро мода», завдяки Хоцянівській Яні та Савельєву Вадиму.
 
  

4 травня 2008 року Притуляк Роман виборов бронзову медаль на Всесвітній Менделеєвській олімпіаді з хімії. Олімпіада проходила в Узбекистані (Ташкент).

А 20 липня цього ж року Роман виборов срібну медаль на Всесвітній олімпіаді з хімії в Угорщині (Будапешт).

  20 серпня 2008 року його обирають переможцем конкурсу "Людина року" у номінації "Юний інтелектуал" та вручають свідоцтво про занесення на обласну дошку пошани «Праця і звитяга вінничан». 

В 2009 році Власюк Олександр продовжив естафету найрозумніших учнів України, отримавши максимальні 600 балів на ЗНО.

Газета 33-Й КАНАЛ №27 1 липня 2009 року

  В школі з'явився перший омбудсмен Криклива Валентина, яка захищала права учнів школи та міста. Нею написана «Дитяча конституція», яка перемогла у міському конкурсі дитячих проектів.

В 2010 році школа відсвяткувала 20-ліття. 16 грудня 2010 року в школі гучно пройшов семінар заступників директорів шкіл I ступеня «Метод проектів - вивчаємо, упроваджуємо».

В 2010 - 2012 рр. президентом школи був Хайнацький Дмитро. Він входив до складу міської

молодіжної громадської організації «Союз старшокласників «ЛІДЕР».

В 2013 році президентом стала учениця 10-Б класу Уманець Анасиасія.

  В 2014 році президентом стала учениця 10-Б класу Оцвера Анна.

 Нам - 25!

      У жовтні 2015 року наш заклад відзначив своє 25-річчя. У концертній залі культурно-спортивного комплексу "Маяк" зібрались учителі всіх поколінь, батьки, учні, випускники. Із вітальним словом до присутніх звернулись директор Департаменту освіти Вінницької міської ради Володимир Буняк та голова міської профспілки учителів Петро Соловей. Учасники художньої самодіяльності закладу, учні та вчителі підготували та провели святковий концерт, який усім припав до душі.

На сьогоднішній день школа продовжує впевнено крокувати до нових здобутків та перемог на освітньо - виховній ниві. Цьому сприяє згуртований педагогічний колектив.